Loading

DSG/Powershift automātisko ātrumkārbu eļļas maiņa

Ēļļas maiņa ir ļoti būtiska automātiskām ātrumkārbām

Visi ātrumkārbas elementi  tiek eļļoti un atdzesēti ar vienu un to pašu eļļu. Mēs izmantojam kvalitatīvu Vācijā ražotu eļļu Ravenol, kas ir paredzēta divsajūga automātiskajām ātrumkārbām.

Ja eļļa ilgstoši netiek mainīta, tad sajūga diska nodiluma daļiņas tiek ar eļļu pārvietotas pa visiem ātrumkārbas mehānismiem, vienlaikus aizsprostojot filtru un palielinot mehānismu nodilumu. Tas veicina vārstu un mehatronika atveru aizsērēšanu. Kad mehatroniks (TCM) strādā ar kļūdām, parādās sitieni kas, bojā ātrumkārbas sajūgu. Šie triecieni var sabojāt ātrumkārbas mehāniskos mezglus.

GETRAG iesaka pirmo eļļas nomaiņu veikt ne vēlāk kā 45 000 km, vēlāk eļļa jāmaina ik pēc 30 000 km.

powershift

Eļļas maiņa divsajūgu automātiskajās pārnesumkārbās

DSG (Direct Shift Gearbox) - Volkswagen, Seat, Skoda

Audi, Volkswagen, Seat, Škoda Dsg – 6 autumātiskās ātrumkārbas eļļas maiņa
Ražotājs DSG ātrumkārbām ir noteicis eļļas maiņas intervālu 60 000 km/48
mēneši.

Lielākā daļa VAG grupas automašīnas Volkswagen, Seat, Škoda)  ir aprīkotas ar DSG (Direct Shift Gearbox) robotizēto divu sajūgu automātisko ātrumkārbu. Šajās automašīnās DSG ātrumkārbas sāka uzstādīt kopš 2003. gada un uzstāda vēl šobrīd. Lai šī DSG ātrumkārba labi kalpotu, ir jāievēro eļļas maiņas intervāli. Eļļas maiņai mēs izmantojam kvalitatīvu Vācijā ražotu eļļu.

Powershift ātrumkārbu eļļas maiņa - Ford, Volvo, Dodge

Automašīnu ražotājs ir paredzējis eļļas maiņas intervālu 60000 km. Powershift ātrumkārbās kas tiek uzstādītas Ford, Volvo, Dodge un atsevišķos Mitsubishi modeļos transmisijas eļļu iesākam mainīt pie nobraukuma 30 – 40k kilometri vai ne retāk reizi 2 gados, tas ievērojami paildzinās transmisijas kalpošanas laiku.

Eļļas maiņa divsajūgu automātiskajās pārnesumkārbās ir tikpat nepieciešams regulārās apkopes veids kā, dzinēja eļļas maiņa pie noteikta automašīnas nobraukuma. Un teorija, ka eļļa automātiskajās ātrumkārbās nav jāmaina, ir pilnīgi nepareiza. Nemainot transmisijas eļļu Jūs ievērojami samazināt
ātrumkārbas kalpošanas laiku un tas vēlāk var izvērsties dārgos remontos.